Pozycjonowanie stron internetowych, a sieć

Gdy zapisujemy się do jakiegokolwiek kanału komunikacji online, niezależnie czy to forum, blog czy sieć społecznościowa, będziemy proszeni o przygotowanie swego profilu. Jest to nasza pierwsza wizytówka w Internecie, a więc musi być dopracowana w każdym szczególe. Pierwsza rzecz, aby uniknąć problemów lub ewentualnych kar, to przygotowywanie zróżnicowanych opisów.


Pozycjonowanie stron internetowych http://mateuszkozlowski.pl/, a istota sieci

Nie kopiujemy i nie wklejamy jednego i tego samego opisu do wszystkich kanałów, do których się zapisujemy. Warto tworzyć profile podobne, ale nie jednakowe, i opracowywać je z uwzględnieniem cech danego targetu (na przykład - LinkedIn przeznaczony jest dla firm i specjalistów, natomiast Facebook to sieć społecznościowa o szerokim zakresie obejmującym różne rodzaje użytkowników). To, co piszemy w profilu, musi być stworzone z myślą o przyciąganiu nowych klientów lub nowych odwiedzających - musimy wzbudzić w nich ciekawość i zainteresowanie, jeżeli wskazuje się na pozycjonowanie stron internetowych.


Jeśli istnieje możliwość wprowadzenia podpisu, który zwykle będzie kładziony na końcu dialogu lub postu, pamiętajmy, aby zawierał on słowa kluczowe i link na naszą witrynę. Na koniec pamiętajmy też, że profil trzeba aktualizować, sygnalizując w nim nabyte doświadczenie, nowości lub udział w imprezach i targach.


Najtrudniejszą częścią współpracy z sieciami społecznościowymi jest nawiązywanie kontaktów i zarządzanie tymi, które z czasem nawiązujemy. Aby tego dokonać, trzeba mieć dobry profil i starannie dobierać swoich „przyjaciół” w sieciach. Jeśli tworzymy interesujące treści i promujemy swój biznes w kanałach pionowych, powinniśmy spodziewać się nowych odwiedzin i próśb o nowe kontakty. Ale sami też musimy być aktywni, warto więc przygotować oferty przyjaźni w celu zachęcenia nowych osób do przyłączenia się do naszej sieci. W trakcie przygotowywania prośby o kontakt powinniśmy podać: kim jesteśmy i czym się zajmujemy, dlaczego chcemy się zaprzyjaźnić, co możemy zaoferować w nakierowaniu na pozycjonowanie stron internetowych.


Ponadto trzeba pamiętać, aby nie wysyłać prośby seriami, lecz rozmieścić je w czasie w celu otrzymania ograniczeń bądź uniknięcia kary ze strony sieci społecznościowych. W przypadku otrzymania spontanicznej prośby o kontakt zawsze lepiej jest przeanalizować ją dokładnie, aby uniknąć zapisania się do sieci, w której będziemy kimś obcym albo która może nas ukarać za nasz wygląd.