Fizjoterapia uroginekologiczna – jak wygląda typowa wizyta?

 Każdy gabinet specjalistyczny ma swoje własne zasady, jednak ogólny schemat wizyty jest zawsze taki sam. Fizjoterapia uroginekologiczna dotyczy kobiet w czasie okołoporodowym, więc to właśnie do nich skierowana jest oferta gabinetów.


Od czego zaczyna się fizjoterapia uroginekologiczna https://aktywnaklinika.pl/fizjoterapia-uroginekologiczna/?


Najważniejszą sprawą jest zebranie dokładnego, rzetelnego wywiadu z pacjentką. To podczas niego fizjoterapeuta dowiaduje się wszystkich istotnych szczegółów – nie tylko samego powodu umówionego spotkania. Warto na pierwszą wizytę zabrać ze sobą dokumenty medyczne, jeśli takowe się posiada. Po tym następuje badanie dna miednicy przypominające badanie ginekologiczne, wykonywane „per vaginum”. Otóż, fizjoterapia uroginekologiczna wymaga bowiem dokładnego obejrzenia newralgicznych miejsc i sprawdzenia, na ile ciało kobiety było w stanie samodzielnie poradzić sobie z powrotem do stanu sprzed ciąży.


Fizjoterapia uroginekologiczna – tylko po porodzie?


Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się wszelkimi sprawami związanymi z układem rozrodczym kobiety, co oznacza, że jest w stanie pomóc również w innym zakresie. Bolesne miesiączkowanie, endometrioza czy blizna po cesarskim cięciu – to jedynie fragment zagadnień, w obrębie których można szukać pomocy.