Czym są torebki do sterylizacji?

Torebki, jak i także rękawy przeznaczone do sterylizacji są jednorazowymi wyrobami papierowymi i foliowymi, które są bezpośrednio przeznaczone do sterylizacji narzędzi przy pomocy pary wodnej w nadciśnieniu, tlenkiem etylenu bądź też formaldehydem.

Bezpieczna sterylizacja

Torebki do sterylizacji https://lines.com.pl/kategoria-produktu/dzial-medyczny/sterylizacja/torebki-do-sterylizacji/ oraz także rękawy do sterylizacji są niezmiernie popularne. Zapewniają one bezpieczną sterylizacją oraz także przechowywanie medycznych materiałów. Jeśli chodzi o górną warstwę torebki do sterylizacji oraz rękawów to jest to folia przezroczysta. To dzięki niej widać wszystko to co się znajduje w jej środku. Folia, o której mówimy jest bardzo odporna na cięcia oraz także przebijanie. Zgrzew folii z papierem jest bardzo mocny. Na pewno zapobiega on przenikaniu samych mikroorganizmów. Co więcej dzięki temu mamy umożliwiony bardzo łatwy oraz także w zasadzie bezpyłowy sposób otwierania. Torebki do sterylizacji oraz także rękawy posiadają wskaźniki, które pozwalają nam stwierdzić czy sam proces sterylizacji przebiegł w sposób prawidłowy. Wskaźniki zarówno są do sterylizacji formaldehydem, parą wodną oraz także tlenkiem etylenu.

Torebki do sterylizacji są po prostu samoprzylepne. Co to oznacza? Oznacza to nic innego jak to, że nie wymagają one używania urządzania jakim jest zgrzewarka oraz także mają wymiary określone. Jest to na przykład wymiar 57 milimetrów na 70 milimetrów. Oczywiście inne rozmiary również są dostępne. Co do tego nie mamy żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości.